Mokomasis praktinis seminaras vaikų reabilitacijos skyriaus specialistams

  • Pradžia
  • Naujienos
  • Mokomasis praktinis seminaras vaikų reabilitacijos skyriaus specialistams

Vykdant projektą „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“, 2021 m. lapkričio 16 dieną  vaikų reabilitacijos skyriuje įvyko  II-oji dalis mokomojo praktinio semi­naro “Vaikų neurologiniai sutrikimai, jų reabilitacijos principai. Praktiniai užsiėmimai su projekto metu įsigyta įranga.” Seminare dalyvavo ligoninės vaikų reabilitacijos skyriaus specialistai – gydytojai, slaugytojos, ergoterapeutai, kineziterapeutai, psichologai, logopedai, socialinė darbuotoja.

Mokymus vedė ir specialistus konsultavo kvalifikuoti VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro specialistai: vaikų neurologė-socialinė pediatrė, Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja, gydytoja Laima Mikulėnaitė bei vaikų ergoterapeutė Irina Butkienė.

Pirmoji  mokymų programos dalis buvo skirta vaikų, turinčių autizmo spektro ir kt. raidos sutrikimų, elgesio ypatumų analizei. Vaikų reabilitacijos skyriaus specialistai buvo supažindinti su ABA (angl. Applied Behavior Analysis) terapijos principais. Didelis dėmesys mokymų metu buvo skirtas vaikų, turinčių autizmo spektro ir kt. raidos sutrikimų, probleminio elgesio valdymo apžvalgai. Specialistai mokėsi, kaip atpažinti probleminį elgesį, kaip pasirinkti tinkamas elgesio valdymo strategijas, kokį ugdymo formatą (individualų/grupinį) pasirinkti, kaip pritaikyti išmoktus įgūdžius įvairiose situacijose, kaip ugdyti vaikų savarankiškumo įgūdžius įvairiose gyvenimo situacijose.

Antra mokymų programos dalis buvo skirta praktiniams atvejų analizės užsiėmimams. Seminaro metu kiekvienas iš dalyvavusių specialistų dalinosi savo patirtimi dirbant su ypatingais vaikais, vyko aktyvios, įdomios ir naudingos diskusijos.

Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos sąjungos. Bendra projekto vertė yra 369 699,93 eurų, iš kurių 332 729,93 eurų finansuoja Europos Sąjunga.

Pasveikime kartu!

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligo­ninė ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Parengė Olga JEREŠIŪNIENĖ, Projekto vadovė