Suaugusiems

Abromiškių reabilitacijos ligoninė – tai įstaiga, teikianti medicininės reabilitacijos paslaugas suaugusiesiems ir vaikams.

Medicininė reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, ortopedinių ir kompensacinių priemonių, psichologinės pagalbos, gydymo vaistais, dieta, pacientų ir jų artimųjų mokymo ir kt.) taikymas siekiant kuo daugiau sugrąžinti sutrikusias funkcijas (sveikatos grąžinamasis gydymas), jas kompensuoti (reabilitacija III, reabilitacija II, pakartotinė reabilitacija) ir palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį (palaikomoji reabilitacija).

Iki 1991 metų Lietuvoje sanatorijose buvo taikomas antirecidyvinis (padedantis išvengti atkryčio) gydymas. Tai klasikinis sanatorinis gydymas. Sanatorija yra stacionarinė asmens sveikatos priežiūros įstaiga, kuri teikia lėtinėmis progresuojančiomis ir pasikartojančiomis ligomis sergančių pacientų antirecidyvinio gydymo paslaugas, taikant natūralius (balneo-, peloido-, klimato terapiją) bei performuotus gamtinius veiksnius. Sanatorijos, kurios įsteigė specialius reabilitacijos skyrius ir turi atitinkamą leidimą, gali teikti medicininės reabilitacijos paslaugas.

REABILITACIJOS SKYRIMO TVARKA

Informuojame, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams reabilitaciją skiria gydantysis gydytojas, remdamasis gydytojo reabilitologo rekomendacijomis iš karto po gydymo stacionarinėje ASPĮ, arba antrasis reabilitacijos etapas indikuotinas vėliau. Į reabilitaciją dėl tos pačios ligos apdraustieji siunčiami tik vieną kartą per vienerius kalendorinius metus.

Pakartotinė ir palaikomoji reabilitacija skiriama gydančio gydytojo, besivadovaujančio gydytojo reabilitologo rekomendacijomis, be pirmojo reabilitacijos etapo.

Ambulatorinės reabilitacijos procedūros nemokamos (apmoka TLK). Pageidaujantieji rezervuoti nakvynės ir/ar maitinimo paslaugas sumoka patys kainyne nustatytomis kainomis.

Planuojant atvykti į reabilitaciją prašome registruotis ir rezervuoti vietą iš anksto telefonu (žr. Registracija, informacija, kontaktai). Pasikeitus numatytai atvykimo datai, prašome informuoti ir pakoreguoti rezervaciją.

Atvykdami turite turėti:

• medicininių dokumentų išrašą (formą Nr. 027/a);

• asmens dokumentą (kuriame būtų nuotrauka ir asmens kodas);

• asmens higienos reikmenis (dantų šepetukas, pasta, protezai, šukos, muilas, šampūnas, servetėlės, nosinaitės, higieniniai įklotai, sauskelnės (jei juos naudojate), vyrams - skutimosi priemonės, nagų karpymo žirklės);

• rūbus kasdienai ir miegui (apatiniai drabužiai, kojinės marškiniai ar marškinėliai, pižama ar naktiniai marškiniai, patogi laisvalaikio apranga, šilti megztiniai, šlepetės uždaru kulnu, ar kita patogi avalynė, patogius šiltus drabužius (striukę) pasivaikščiojimui lauke (pagal metų laiką);

• vaistus (vaistai, kuriuos vartojate);

• neįgaliojo  vežimėlis, vaikštynė (jei naudojate).