Abromiškių reabilitacijos ligoninės tarptautinis bendradarbiavimas

  • Pradžia
  • Naujienos
  • Abromiškių reabilitacijos ligoninės tarptautinis bendradarbiavimas

Abromiškių reabilitacijos ligoninėje š.m. sausio 24 d. pasibaigė paskutinė gydytojų iš Ukrainos stažuotė pagal  tarptautinį projektą „Fizinės medicinos  ir  reabilitacijos  mokymų programa Ukrainos gydytojams“. Projektą kartu įgyvendino P. L. Šupik Valstybinis medicinos universitetas, Danilo Galinskio Lvovo valstybinis medicinos universitetas, M.II. Piragovo medicinos universitetas Vinicoje, Abromiškių reabilitacijos ligoninė ir Rygos Rytų universiteto ligoninė.

Tarptautinių stažuočių ciklo programoje dalyvavo vienuolika gydytojų iš įvairių Ukrainos gydymo įstaigų ir universitetų katedrų. Po projekto įgyvendinimo, jo dalyviai taps dėstytojais ir perduos savo žinias kolegoms, besirengiantiems įgyti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo kvalifikaciją, taip pat dalyvaus savo šalies reabilitacijos sistemos kūrime, ruoš dokumentaciją, įstatyminę bazę.

Ukrainos gydytojai dalyvavo profesoriaus Alvydo Juocevičiaus paskaitose, praktiniuose užsiėmimuose su mūsų įstaigos gydytojais ir specialistais dalyvavo suaugusių ir vaikų gydymo procese, mokėsi pacientams sudaryti individualius reabilitacinio gydymo planus, stebėjo specialistų darbą, studijavo normatyvinius dokumentus ir reabilitacijos proceso organizavimą Lietuvoje, taip pat aiškinosi finansavimo ir siuntimo reabilitaciniam gydymui tvarką.

Kolegas domino ne tik reabilitacinio gydymo klausimai, bet ir reabilitacijos įstaigų vadybos, organizaciniai ir ekonominiai sprendimai. Projekto įgyvendinimas buvo abipusiai naudingas – tiek kolegoms iš Ukrainos, kuriantiems reabilitacijos sistemą savo šalyje, tiek Abromiškių reabilitacijos ligoninės specialistams. Besidalindami darbo patirtimi ir gerąja praktika, tuo pačiu tobulėjame ir mokomės patys.

 

Parengė

Projektų skyriaus vedėja

Olga Jerešiūnienė